O soutěži

Celá společenská soutěž vychází z dlouholeté tradice, kdy zejména v devadesátých letech byla jedničkou mezi společenskými akcemi v regionu severozápadních Čech. Nově vytvořený tým doplněný o několik původních členů v roce 2014 navázal na původní tradici a pokusil se ji dál rozšířit v moderním pojetí, za využití sociálních sítí, médií a s plným servisem jako vrcholnou regionální společenskou akci.

Soutěž byla velmi úspěšná, kapacita divadla zcela vyprodána a v posledních dnech před akcí již museli být zájemci o vstupenky odmítáni. Ze zhruba stovky přihlášených dívek bylo vybráno 11 finalistek k účasti ve finálovém kole soutěže. Večerem provázel známý český herec Lukáš Hejlík, v porotě se pak sešli například Jakub Kohák, Gábina Partyšová, Eliška Bučková, Mirka Čejková a další. Živý vstup ze soutěže přenášela televize Nova spolu s ukázkami programu z večera, nadšení diváci byli svědky vystoupení vítězů soutěže Československo má talent, akrobatické dvojice DaeMen, pěveckého vystoupení České Miss Eličky Bučkové nebo mistryň světa ve sportovním aerobiku.

Soutěžící se představily v inovativních choreografiích v rámci dvou módních přehlídek – kolekce módních večerních šatů značky Sugarbird a exkluzivně pak v rámci jedinečné přehlídky luxusních kožichů vídeňské značky Liska, která byla jedinou podzimní českou přehlídkou této značky.

Galavečer vyvrcholil předáváním cen - diamantových šperků, společenských šatů Sugarbird či kurzů kosmetiky a líčení. Pokračoval pak do pozdních hodin VIP party, která potěšila více než 160 hostů nejen bohatým rautem, vystoupením DJ, ale i účastí všech finalistek i porotců.

 

 

V letošním roce bychom na tuto obnovenou tradici rádi navázali a rozšířili soutěž ve dvou rovinách – rádi bychom úrovní celé soutěže jednoznačně přesáhli regionální rozměr a současně bychom jí rádi dali smysluplný charitativní rozměr a přesah.

Cílem finálového galavečera soutěže tak bude přinést finanční benefit pro neziskové občanské sdružení Sluneční paprsek, které realizuje odborné ozdravné pobyty pro děti s hemato-onkologickým onemocněním a zmírnit tak průběh náročné léčby velmi závažného onemocnění. Garancí naprosté serioznosti sdružení je jak jeho dosavadní dlouholetá činnost, tak i osoba jeho předsedy a zakladatele MUDr. Pavla Bočka, známého českého pediatra a onkologa.

Partonkou letošního galavečera bude herečka Tereza Brodská, moderátorem pak známý český herec a klavírista Petr Vondráček. Účast v porotě soutěže přislíbila řada osobností uměleckého a společenského života např. Petr Kolář, Jaro Slávik, Alice Bendová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Bára Nesvadbová či Matěj Ruppert o dalších zvučných jménech ještě probíhají jednání. Více na www.miss-louny.cz/porota V rámci uměleckých předělů známého schématu soutěže (rozhovor s moderátorem, promenáda v plavkách i společenských šatech, volná disciplína) vystoupí např. vítězové talentových soutěží pod patronací Jaro Slávika. Vítězka soutěže získá smlouvu s česko-italskou modelingovou agenturou ELY MANAGEMENT, zájezd a diamantové šperky.

V sále pro 260 osob zasednou zejména podnikatelé regionu severozápadních Čech, vrcholní představitelé komerčních i nekomerčních institucí, kteří se zúčastní i následující afterpárty ve stylu fitness food menu za účasti finalistek i porotců.

Letošní galavečer kromě regionálních médií a portálů pokrývá televize Prima reportáží do pořadů VIP zprávy i TOP Star Magazín s Agátou Hanychovou, společenský týdeník Harpers Bazaar a deník Blesk. Součástí prezentace soutěže je i on-line kampaň na portále Seznam.cz

 

 

Soutěž MISS Louny 2015 není pouze o krásných dívkách a finálovém galavečeru, tento soutěžní ročník má poprvé také významný charitativní přesah. Jeho cílem je přinést finanční benefit pro neziskové občanské sdružení Sluneční paprsek, které realizuje odborné ozdravné pobyty pro děti s hemato-onkologickým onemocněním ve snaze zmírnit těmto dětem průběh náročné léčby jejich onemocnění. Jde o děti chronicky a vážně nemocné, jimž jejich onemocnění neumožňuje zúčastnit se ozdravných pobytů s jiným subjektem (např. Mořský koník), dále pro děti nemocné a vyrůstající v dětském domově, děti s definovanou psychickou deprivací a s jiným těžkým somatickým či psychosociálním handicapem.Pobyty jsou koncipovány formou tábora, přizpůsobeného osobním požadavkům dětí. Dětem je poskytnuto vhodné ubytování, pestrá strava, pitný režim, čistá pláž a nepřetržitý lékařský dohled.Je kladen velký důraz na rehabilitaci, která se prolíná celým pobytem. Všechny aktivity děti absolvují pod dohledem vedoucích, nepřetržitě jsou k dispozici lékaři a samozřejmostí je i návaznost na zdravotnické zařízení v místě pobytu. Lékaři jsou na místě dobře vybaveni, takže se veškeré zdravotní problémy řeší okamžitě.Jistota zdravotnického zázemí a rehabilitace je velmi důležitá i pro rodiče, kteří své děti na pobyty posílají.Samozřejmosti je i denní režim, volnočasové a relaxační aktivity, a také skupinová či individuální cvičení. Večery provází pestrý program, který si děti připraví a baví se spolu s vedoucími navzájem. K oblíbeným patří karneval, večer pohádek, estrádní večer a řada dalších aktivit.

Každý rok je o ozdravné pobyty velký zájem mezi rodiči i samotnými dětmi, v letošním roce vycestovalo s občanským sdružením Sluneční paprsek celkem 105 dětí. Náklady na pobyt jednoho dítěte se pohybují kolem 19 000 Kč a od roku 2009 se dostalo ozdravného pobytu již více než pěti stovkách vážně nemocných dětí. Pobyty spojuje osoba zakladatele tohoto občanského sdružení, známého pediatra a onkologa FN v Praze – Motole MUDr. Pavla Bočka.

Pár slunečných dní u moře. Pro někoho běžný standard, pro určité skupiny dětí penězi nezměřitelná radost, která už sama o sobě léčí. Těch, kteří tuto medicínu potřebují, neubývá, takže každý, kdo chce pomoci, je vítán! Finanční pomoc občanskému sdružení Sluneční paprsek lze realizovat vložením finančních prostředků na číslo účtu občanského sdružení 2132838349/0800 u České spořitelny.
Více informací na www.slunecnipaprsek.cz.

 

Věřím, že Vás spojení Vaší společnosti s touto společenskou akcí osloví a již nyní se těším na naši spolupráci.

Petr Beneš, ředitel soutěže